Czym jest krioterapia

Krioterapia to w ostatnim czasie jeden z bardzo często wykonywanych zabiegów medycznych. Krioterapię stosuje również niejeden dermatolog Gdańsk. Czym jest ten zabieg i na czym polega jego niesamowite działanie?
Krioterapia to nic innego jak zimnolecznictwo, czyli leczenie za pomocą temperatur niższych niż 0st.C. Krioterapia dzielona jest w znaczącej liczbie sytuacji na krioterapię miejscową , a ponadto krioterapię ogólną. Ogólna forma krioterapii nie niszczy tkanek i nazywana jest przeciwnie kriostymulacją. W krioterapii ogólnej całe ciało poddawane jest działaniu temperatur w zakresie -160st.C - - 100st.C. Krótkie działanie (maksymalnie 3 minutowe) zimna sprawia "stres fizjologiczny", co z kolei pobudza działanie tkanek. Ta forma krioterapii nie posiada potwierdzonego stricte medycznego funkcjonowania. Jednakże dla wielu ludzi jest ona perfekcyjnym sposobem na zachowanie młodości. Druga forma krioterapii - krioterapia miejscowa, jest znacznie bardziej popularna w medycynie. Polega na miejscowym stosowaniu zimnej temperatury - tylko tam, gdzie występuje stan chorobowy. Ta forma krioterapii powoduje destrukcję tkanki.
Jakie są wskazania do krioterapii? Jest ich wiele. Do w większości sytuacji wymienianych należą: zapalenia stawów, leczenie przekształceń skórnych łagodnych i złośliwych, uszkodzenia ścięgien i mięśni. Pamiętać należy, że dobrze przeprowadzona krioterapia jest zabiegiem całkiem bezpiecznym. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Są to m.in. niedokrwistość, niedoczynność tarczycy, stosowanie niektórych leków, miażdżyca, przebyte zakrzepy żylne i inne.

Adres www: http://219.69.19.150

Tags: choroby skóry , dermatolog gdańsk , gabinet dermatologiczny , wenerolog , dermatolog , leczenie skóry ,

Inne artykuły:

Zanim kupimy szynszyla - zajrzyjmy na forum

Szynszyl to wdzięczne zwierzę, które każdy może hodować. Szynszyl ma bowiem niezwykle małe wymagania, dlatego...

Materiały reklamowe

Naklejki wykończone lakierem UV mogą być błyszczące albo matowe. Wykorzystanie maszyn cyfrowych pozwala na...

Choćby bym chciała- nie mogę.

Właśnie tutaj zajadam się pysznymi ciastkami i zadaje sobie pytanie dlaczego moje życie nie ma możliwość być...

Atrakcje warte uwagi...

Dla większości osób wakacje to okres, w którym można znaleźć czas na zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc....

Erotyka

Jest piątkowy wieczór. Młodzi ludzie szykują się na imprezy. Wieczorowy szał, szaleństwo. W klubach dudni...

Identyfikacja wizualna - czy jest

Rynek konkurencji jest bardzo silny stąd kreacja graficzna - zobacz Whiteart pełni taką rolę.  Rozpoznawalny...